airBaltic kasutab Tripodi teste pilootide ja kadettide hindamisel

10. oktoober 2019

Läti lennufirma airBaltic on aastate jooksul kasutanud Tripodi teste sadade pilootide hindamisel, samuti uute kadettide hindamise protsessis lennuakadeemiasse airBaltic Pilot Academy.

„Lendamisel on väga oluline ruumiline võimekus, aga üldvõimekus, mis peegeldab kandidaadi üldist õppimissuutlikkust, seepärast kasutame Tripodi üldvõimekuse testi VVS/4“, ütleb HR spetsialist Madara Zile. „Tripodi vaimse võimekuse skaala VVS/4 skoorid on selgelt seotud lendamisülesande sooritusega, samuti lennusimulaatori katse tulemustega.“

airBaltic õpetab ka uusi piloote välja. Kuna piloodi vastutus on väga suur, tuleb kandidaatidel läbida väga põhjalik hindamine, mis sisaldab muuhulgas psühholoogilisi teste, intervjuusid ja füüsilisi katseid.

„Akadeemias õppimiseks peab olema väga hea inglise keele oskus, seetõttu kasutame Tripodi inglise keele testi ENG-READ. Oleme avastanud, et see kinnitab väga hästi meie kahtlusi, mis on tekkinud esimesel intervjuul kandidaadi keeleoskuse osas,“ räägib Madara.

Tripodil on üle 20 aasta kogemust psühholoogiliste ja keeletestide väljatöötamisest ja tervikteenuse pakkumisest, samuti ettevõtetele eritestide väljatöötamisest.

Testide kasutamise huvi korral võta ühendust liisa.raudsepp@tripod.ee