fbpx

Tripod 30 konverents “Kõik on üks”

12. septemberil 2024 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalis (Tatari 13, Tallinn)

Kutsume Sind veetma meiega üht sisukat päeva Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis. Üles astuvad maailma tipptegijad ja meie head partnerid; ühtlasi tähistame sellega Tripodi 30. tegutsemisaastat. Valisime teemaks „Kõik on üks“. Oleme oma teekonnal jõudnud oskustest ja teadmistest juhtimise arendamise terviklahendusteni ning soovime kogutut Sinuga jagada.

Programm on koostatud nii, et iga ettekanne tooks lisaks sõnumile Sinuni midagi erakordset. Soovime pakkuda Sulle päeva, mille väärtus jääb kestma ka homme ja ülehomme.

Vaata meie tegevjuhi Maria Veltmanni tervitusvideot siit

Registreerumiseks palun vasta paarile küsimusele.

Esinejad

Esa Saarinen
Põhjamaade filosoof, PhD

Esa Saarinen on filosoof, kirjamees, coach, haritlane ja Aalto Ülikooli emeriitprofessor. 24aastaselt doktorikraadi saanud Esa hakati tema värvikate ja energiliste sõnavõttude järgi kutsuma „punkdoktoriks”. Tänu loengutele Helsinki ja Aalto Ülikoolis ning ettevõtetes, samuti avalikele ülesastumistele on ta 1980ndatest saadik Soome tuntuim teadlane. Youtube’is on tema kursust „Filosofia ja systeemiajattelu“ vaadatud üle kahe miljoni korra ning tema professuurist lahkumise kõnet jälgis üle 100 000 inimese. Hulga raamatute autori ja kaasautorina peab ta oma kutsumuseks tutvustada rakendusfilosoofiat vahendina, mille abil muuta oma elu paremaks, mõeldes mõtlemisest paremini ning sidudes seda tunnete ja igapäevaeluga. Esa Saarinen elab juba ligi 40 aastat Helsinkis koos oma südamedaami ja kuninganna Pipsa Pallasvesaga. Neil on kaks täiskasvanud poega.

Vaata Esa Saarineni ettekannet tutvustavat videot siit

Foto: Liisa Takala

Jonne Kotta
Merebioloog, PhD

Hiina vanasõna „Kui töö on sinu hobi, siis sa ei pea ühtegi päeva oma elust tööl käima” kehtib Eesti mereinstituudi merebioloogi Jonne Kotta puhul sada protsenti. Jonne Kotta juhtimisel viiakse läbi põnevaid teadusuuringuid maakera erinevates nurkades: Antarktikas, Arktikas, Austraalias, Aasias, Ameerikas ja Euroopas. Uuringute eesmärk on suurendada meie teadmisi ja arusaamist mere ökosüsteemide toimimisest ning otsida uuenduslikke lahendusi, mis kasvataksid mereressursside kasutamisest saadavat majandusliku kasu, kuid samas parandaksid elukeskkonda ning tagaksid ökosüsteemi hüvede jätkusuutlikkuse. Kõige põnevamad avastused sünnivad just erinevate valdkondade piirialal.

Vaata Jonne Kotta ettekannet tutvustavat videot siit

Laura Kiiroja
Zoosemiootik, PhD

Laura Kiiroja on eesti zoosemiootik, kes on spetsialiseerunud loomade käitumisele, inimese-looma suhetele ja kommunikatsioonile. Oma Tartu Ülikooli semiootika magistrikraadi on ta täiendanud aastatepikkuse praktilise tööga Norras, Saksamaal, USAs ja Tais. Laura on töötanud väga erinevate metsikute ja kodustatud loomadega, spetsialiseerudes eeskätt huntide, rebaste, koerte ja kasside käitumisele. Norra, Ameerika ja Saksamaa loomaparkides on ta sotsialiseerinud hunte ja rebaseid eesmärgiga edendada loomaaialooma heaolu. Hetkel lõpetab Laura Kanadas Dalhousie Ülikoolis doktoriõpet, mille raames uurib koerte olfaktoorseid võimeid. Doktorantuuri kõrvalt hoiab ta end huntidega kursis Rahvuslooma ümarlaua ja Suurkiskjate koostöökogu liikmena. Lisaks on ta Tallinna Ülikooli inimese-looma interaktsioonide mikrokraadi üks õppejõududest ning koertekooli Kratt kasside heaolu ja käitumise kursuse instruktor.

Vaata Laura Kiiroja ettekannet tutvustavat videot siit

Foto: Diana Grandmaire

Kerri Kotta
Muusikateadlane, PhD

Muusika jutustab lugusid. Kuid missugused need lood on ja kuidas neid jutustatakse? Teisisõnu, mis peab helides olemas olema, et need muutuksid meie, s.t kuulaja seisukohalt kõnekaks? Muusikateadlane Kerri Kotta otsib neile küsimustele vastuseid heliteoste struktuure uurides. Ja mõnikord võib vastus olla seal, kust seda esmapilgul otsida ei oskagi – näiteks muusikalise struktuuri sarnasuses ökosüsteemi või organisatsioonikäitumisega. Ka heliteos näib olevat süsteem, mis ühelt poolt rikub ja teiselt poolt otsib tasakaalu, et saavutada kahte vastandlikku eesmärki: dünaamilist arengut ja terviklikkust. Hea muusika ei asu kunagi mugavustsoonis ja nõnda ei saa sinna jääda ka uurija, kuid ta soovib muusika kohta midagi olulist öelda.

Vaata Kerri Kotta ettekannet tutvustavat videot siit

Kaisa Ling Thing
Provokatiivne, poliitiline ja praaliv, nii omajagu rafineeritud kui ka veidi labane, valab Eesti parim (olgugi et ainus) palaganibluusi kollektiiv Kaisa Ling Thing kirgliku sõnumi dünaamilisse muusikalisse vormi. Tulevane eesti bluusi grand old lady Kaisa Ling pasundab laulda ning pianist Rene Paul, kontrabassist Argo Toomel ja trummar Peep Kallas on kindlalt kodus ajalooliste rütmi- ja harmooniakombinatsioonide seas.

Foto: Kaupo Kikkas

René Mõttus
Psühholoogiaprofessor, PhD

René Mõttus on psühholoogiaprofessor Tartu Ülikoolis ja Edinburghi Ülikoolis. Ta uurib inimeste erinevusi, nende põhjuseid ja tagajärgi ning on maailmas ainulaadselt mahuka Eesti geenivaramu isiksuseuuringu üks vedajatest. Muuhulgas on René ka European Journal of Personality peatoimetaja ja Personality Psychology Podcast üks vedajatest. Tööst vabal ajal ta jookseb, küpsetab leiba, pruulib õlut ja viimasel ajal püüab ka tantsida.

Vaata Rene Mõttuse ettekannet tutvustavat videot siit

Foto: Pirjo Mõttus

Lenno Uusküla
Luminori peaökonomist, PhD

Luminori peaökonomist Lenno Uusküla aitab mõista, kuidas majanduse areng meie elu mõjutab. Laiemas plaanis tähendab majanduse mõistmine 8 miljardi inimese soovide ja võimaluste mõistmist. Kui üks inimene soovib rohkem säästa ja teine rohkem laenata, on lootust, et nad saavad omavahel kokkuleppele. Kui aga kõik soovivad korraga säästa, ei ole tehingul äkki enam teist osapoolt.

Vaata Lenno Uusküla ettekannet tutvustavat videot siit

Foto: Luminor

Küsi meilt