Juba hulk aastaid tuleb organisatsioonide puhul tüüpilisena esile vajadus parandada koostööd üksuste vahel. Läinud aastal meie toel organisatsiooniuuringu läbi viinud ettevõtetest ligikaudu 85% luges oma peamiseks arenguvajaduseks just üksustevahelist koostööd. Sel puhul tekib juhtidel tihti küsimus, kuidas seda valdkonda põhjalikumalt kaardistada, et olukorda kogutud info põhjal hiljem parandada. Siin ongi abi koostööuuringust.
Koostöö põhjalik kaardistamine
Koostööuuringu põhieesmärk on saada aru, millised üksused ja kui hästi omavahel koostööd teevad. Selle jaoks ei ole vaja keerulise struktuuriga pikka küsimustikku. Anname igale vastajale võimaluse ise valida, millisele üksusele ta soovib tagasisidet anda, samuti saab ta lisada oma hinnangutele kommentaare. Nii saavad töötajad tagasisidet anda just nendele üksustele, kellega nad päriselt kokku puutuvad, tänu millele on info kvaliteetne ja kirjeldab tegelikku olukorda.
Kvalitatiivse tagasiside jõud
Meie koostööuuringu suurimaks tugevuseks on suunatud kvalitatiivne tagasiside. Kuna iga vastaja saab ise valida, millisele üksusele ta täpselt tagasisidet annab, siis saame kindlad olla, et antavad kommentaarid on sisulised. Paljude organisatsioonide jaoks on olnud keeruline sellist tagasisidet lihtsasti kokku võtta ja analüüsida. Selle jaoks oleme loonud oma uuringusüsteemis lahenduse, mis lubab igal üksusel välja võtta oma tagasiside raporti, kust on ühtlasi näha, millisest üksusest on kommentaarid tulnud. Selliselt saab iga üksuse juht ja ka meeskond paremini aru, kus on nende koostöös tugevad kohad ning millele tasub tulevikus rohkem tähelepanu pöörata.
Intuitiivsed raportid
Kõik juhid saavad oma üksuse kohta ka kvantitatiivset ehk numbrilisi hinnanguid sisaldava ülevaate. Sellele pääsevad juhid meie uuringusüsteemis ligi iseseisvalt, mis tähendab, et nad saavad oma tulemustega tööle hakata nii kiiresti, kui nad soovivad. Kombineerides kommentaaridena saadud kvalitatiivse tagasiside numbrilise tagasisidega kvantitatiivsest raportist, saavad juhid endale kogu muudatuste alustamiseks vajaliku sisendi.
Kui soovid koostööuuringu kohta rohkem teada või seda oma organisatsioonis läbi viia, võta meiega ühendust uuringud@tripod.ee